Всесвітній день пуповинної крові: знання, яке рятує життя

15 листопада вчергове проходитиме Всесвітній день пуповинної крові. Це надзвичайно важлива подія в світі медичної науки, яку проводять щороку для того, щоб якомога більше людей в усьому світі дізналися й могли скористатися перевагами збереження пуповинної крові, зібраної в момент народження дитини. Цього року захід включатиме медичну онлайн-конференцію, лекції та виступи в рамках якої зможуть прослухати всі зацікавлені, а також освітні заходи в різних країнах світу. Основними темами офіційної онлайн-конференції стануть інновації в галузі трансплантації стовбурових клітин у боротьбі з онкологічними хворобами, можливості застосування клітинної терапії в лікуванні ВІЛ, аутизму, церебрального паралічу тощо.

У 1988 році вперше була проведена трансплантація стовбурових клітин пуповинної крові, що врятувала хлопчика із хворобою Фанконі – трансплантацію проводила доктор Еліан Глюкман у Франції. Відтоді лікарі в усьому світі накопичили величезний досвід таких трансплантацій, а медична наука має свідчення високої ефективності застосування препаратів аутологічних та донорських стовбурових клітин пуповинної крові щонайменше при 80 захворюваннях. Деякі з них раніше вважалися невиліковними. На сьогодні в світі проведено понад 60000 таких трансплантацій.

Але в деяких країнах світу досі утилізують до 98% пуповинної крові і тканини пуповини – біологічного матеріалу, який є джерелом цінних стовбурових клітин, здатних врятувати життя. Всесвітній день пуповинної крові – це подія, завдяки якій інформація про можливості збору, збереження та медичного застосування біологічних матеріалів при народженні поширюється серед лікарів та майбутніх батьків. Не дарма на офіційному сайті цього заходу сказано: «Знання – це сила, і може врятувати життя. Дізнавайтеся і розповідайте іншим!»

Щороку в заходах Всесвітнього дня пуповинної крові беруть участь представники Інституту клітинної терапії, який вже кілька років є членом міжнародної організації, що його проводить (Асоціація пуповинної крові – CordBloodAssociation). Інститут клітинної терапії вже отримував подяку від керівництва Асоціації за підтримку її проектів. У попередні роки Інститут клітинної терапії брав участь і в інших заходах, зокрема, у Всесвітньому конгресі з пуповинної крові CordBloodConnect 2021.

Усі ці заходи, в тому числі, зустрічі та доповіді в рамках Всесвітнього дня пуповинної крові – це для наших співробітників не тільки можливість представити свої напрацювання. Не зважаючи на важкі умови роботи впродовж останніх восьми місяців, нам теж є чим поділитися з колегами. Ця подія – день обміну цінним досвідом. Його наші спеціалісти застосовують на практиці, адже клініки Інституту клітинної терапії, всі підрозділи та відділення продовжують працювати. Навіть в умовах війни ведеться наукова робота, тривають клінічні дослідження, а головне – майбутні батьки в більшості регіонів України продовжують користуватися унікальною можливістю зберегти пуповинну кров, тканину пуповини та плаценти в момент народження дитини та в майбутньому мати запас стовбурових клітин, які можна використати при лікуванні багатьох захворювань.

Зворотній зв'язок
Зателефонуйте або напишіть нам для отримання більш детальної інформації

    Напишіть нам