Українські вчені Інституту клітинної терапії домоглися прориву у лікуванні важких ускладнень після COVID-19

Ще з початку пандемії COVID-19 українські вчені шукали ефективні ліки, що здатні зберегти пацієнтам здоров’я, а й іноді і життя.

Протягом двох років, спираючись на величезний досвід використання стовбурових клітин у лікуванні хворих з різними патологіями, ми провели десятки клінічних досліджень, більшість з яких вже успішно завершились.

На третій рік пандемії маємо нові успіхи. Українські вчені Інституту клітинної терапії разом з Київською міською клінічною лікарнею № 4 та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського домоглися прориву у лікуванні гострого респіраторного дистрес синдрому – загрозливого для життя ураження легень, спричиненого COVID-19 методом введення стовбурових клітин.

Заміщення легеневої тканини на сполучну тканини у постковідний період у пацієнтів, що перенесли важку форму пневмонії/ ГРДС є одним з причин розвитку легеневої недостатності та інвалідизації пацієнтів. Пацієнтам з ускладненнями вводили клітинні препарати мезенхімальних стовбурових клітин пуповини (МСК), виготовлених біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії відповідно до міжнародних стандартів.

Результати дослідження показало, що внутрішньовенне введення МСК призвело до зниження запального процесу протягом перших двох тижнів, та до значного зменшення рівня фіброзного переродження легень у пацієнтів з COVID-19. Клінічне дослідження проводилось відповідно до вимог чинних законодавчих актів та міжнародних принципів, результати були надруковані в престижному науковому журналі «International Journal of Molecular Sciences» у статті «Treatment of Acute Respiratory Distress Syndrome Caused by COVID-19 with Human Umbilical Cord Mesenchymal Stem Cells».

Деталі за посиланням https://www.mdpi.com/1422-0067/24/5/4435#

Зворотній зв'язок
Зателефонуйте або напишіть нам для отримання більш детальної інформації

    Напишіть нам